1. Haberler
  2. e-Ticaret
  3. Trendyol’da En Çok Satılan Ürünleri Bulma – Ücretsiz

Trendyol’da En Çok Satılan Ürünleri Bulma – Ücretsiz

Trendyol - Demet Mutlu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trendyol’da en çok satılan ürünleri, en çok favorilenen ürünleri ve en çok yorumlanan ürünleri görebileceğiniz ve bu listeye tamamen ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Trendyol son güncellemeler ile birlikte hem Müşterilere hem de Satıcılara kolaylık sağlaması adına Kategori bazlı olarak En Çok Satılan, En Çok Değerlendirilen ve En Çok Yorumlanan ürünlerin bir listesini yayınlamaya başladı.

Bu liste üzerinden kategori bazlı olarak çok satılan ürünleri bulabilir, bu ürünleri daha uygun maliyetler ile toptan alarak veya benzer yapıdaki ürünleri piyasaya sürerek siz de çok satan ürünler listesinde yerinizi alabilirsiniz.

 

Trendyol’da En Çok Satılan Ürünler Nasıl Bulunur?

Bu işlem oldukça basittir. Sırası ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 

  • İnceleyeceğiniz kategoriye gidin. Örneğin https://www.trendyol.com/lambader-x-c103676
  • Sıralama kısmından ÇOK SATANLAR isimli sıralamayı seçin.
  • Sıralanan ürünler arasında yer alan ve üstünde ÇOK SATAN İbaresi olan ürünü açın.
  • Ürün sayfasında ürün başlığının hemen üstünde Turuncu renkte “Lambader kategorisinde
  • en çok satılan 1. Ürün” şeklinde bir link göreceksiniz. O linke tıklayın
  • Açılan sayfada EN ÇOK SATILANLAR – EN ÇOK FAVORİLENENLER – EN ÇOK DEĞERLENDİRİLENLER şeklinde ürünleri sıralayabileceğiniz bir sayfaya ulaşmış olacaksınız. Örnek: https://www.trendyol.com/sirali-urunler?categoryId=103676&type=bestSeller&webGenderId=0

 

Trendyol’da En Çok Satılan Ürünler

 

Trendyol’da En Çok Satılan Ürünleri Satarak Kazanç Sağlayın

Trendyol’da en çok satılan ürünlerin listesine ulaştıktan sonra belirlediğiniz kategori veya kategorilerde satılma oranı yüksek ürünlerin al satını yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Örneğin Philips markalı bir elektrikli süpürge modeli çok satıyor ise toptancılar ile görüşerek ilgili ürünü rakiplerden daha uyguna satın alabilir ve karlı bir şekilde satabilirsiniz.

Ancak bilinirliği yüksek olan markalarda Al Sat yaparak kazanç sağlamak için ciddi bir toptan alım gücüne veya network gücüne sahip olmanız gerekecektir. Aksi durumda tek seferde milyonluk alım yapanların karşısında fiyat bazlı olarak satış yaparak kazanç elde etmeniz pek mümkün olmayabilir.

 

Trendyol’da En Çok Yorumlanan Ürünleri İnceleyerek Kazanç Sağlayın

En çok yorum alan ürünleri aslında direkt olarak Al Sat ile satarak kazanç elde etmeniz mümkündür. Tıpkı çok satan ürünlerde olduğu gibi. Ancak bu noktada farklı bir yolda izleyebilirsiniz.

Çok satan ve çok yorum alan ürünlerde Müşteri Şikayetlerini inceleyerek ürünlerin geliştirilmesi noktasında adımlar atabilir ve kendi markanız ile ilgili ürünü ürettirip satışa koyabilirsiniz.

Örneğin bir bebek çantası çok satılıyor olsun. Ancak alan müşteriler üst tutma alanının ince olduğunu ve ellerini kestiğini belirtmiş olsunlar. Bu durumda benzer bir bebek çantası ürettirip, tutma alanını daha kalın hatta plastik bir tutamaç ile destekleyip satışa sunabilirsiniz.

Tabi ki bu ürün direkt olarak en çok satanlar listesine giremeyecektir. Ancak biraz reklam ile besleyerek, fotoğraflandırma ve çözülen sorunları müşterilere iyi aktararak kısa sürede siz de en çok satanlar listesine girebilir, kendi markanız ile çok daha kazançlı satışlar elde edebilirsiniz.

 

Trendyol Pazaryeri

 

Sorun Çözün, Değer Üretin, Satışlarınızı Katlayın

Unutmamak gerekir ki satıcılar için en önemli değer Müşteri memnuniyeti. Günümüzde çok daha az özellik sunmasına rağmen müşterilere kendilerini değerli hissettiren, özel hissetmeleri sağlayan veya sektöre özel çözümler sunan birçok ürün ve hizmet müşteriler tarafından gözü kapalı satın alınmaktadır.

Kendi markası ile piyasada yer almak, al sat yapan diğer rakiplerden uzak durarak kendi pazarını ve müşterisini oluşturmak isteyen tüm satıcılar için bu unsur oldukça önemlidir.

Bu noktada da Müşteri Yorumlarının iyi değerlendirilmesi, En Çok Satan Ürünlerin iyi analiz edilmesi ve tüm bu bilgilerin bir potada eritilmesi ile kazandıran ürünler üretmek veya bulmak hiç zor olmayacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!