1. Haberler
  2. e-Ticaret
  3. Trendyol Hızlı Teslimat Özelliği Nedir? Nasıl Eklenir?

Trendyol Hızlı Teslimat Özelliği Nedir? Nasıl Eklenir?

Trendyol - Kargo
Trendyol - Kargo
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trendyol Hızlı Teslimat özelliği sayesinde müşterilerinize 24 saat için de ürünü kargılayacağınızı taahhüt ederek satış hızınızı arttırabilir, rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Hızlı Teslimat nedir? Hızlı Teslimat Etiketi kimler tarafından kullanılabilir, Hızlı teslimat etiketine sahip olmanın artıları nelerdir ve Hızlı Teslimat etiketi nasıl tanımlanır gibi soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışıyor olacağız.

Aşağıdaki bilgilerin yetersiz kalması durumunda ise YORUM kısmı üzerinden bizlere sorularınızı sorabilir, Hızlı Teslimat Süreçleri ile alakalı daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.

 

Trendyol Hızlı Kargo
Trendyol Hızlı Kargo

 

Trendyol Hızlı Teslimat Özelliği Nedir?

Temel olarak müşterilere satışını yaptığınız ürünleri 1 İş Günü içerisinde kargolama sözü verdiğiniz sisteme Hızlı Teslimat adı verilmektedir.

Müşterileriniz ürünü almak için ürün sayfasına girdiklerinde ürünün alt kısmında Hızlı Teslimat Etiketini görerek o ürünün 24 saat içinde kargoya verileceği bilgisine ulaşabilirler.

 

Trendyol Hızlı Teslimat Etiketi Nasıl Alınır?

Hızlı Teslimat Etiketini alabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartları taşıdığınız zaman Trendyol size gerek MAİL ile gerekse de BİLDİRİMLER kısmından Hızlı Teslimat Özelliğini açabilme imkânı sağlayacaktır.

Hızlı Teslimat Etiketi alabilmeniz için sağlamanız gereken şartlar şu şekildedir.

  • Ortalama kargoya teslim süreniz 24 saatin altında olmalıdır.
  • Ürünlerin kargoya 1 Günde Teslim oranı %90’ın üzerinden olmalıdır.
  • Tedarik edememe ve kusurlu-yanlış ürün oranı %0,45’in altında olmalıdır.
  • Kargoya teslim edilen ürünlerin müşteriye teslim süresi 72 saatin altında olmalıdır.
  • Haftalık olarak 10 adedin üzerinde kargo çıkışı yapılıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartların tamamı sağlandığı zaman Trendyol Hızlı Teslimat Etiketi almaya hak kazanırsınız.

 

Trendyol
Trendyol

 

Trendyol Hızlı Teslimat Etiketinin Artıları Nelerdir?

Hızlı Teslimat Etiketi özellikle aldıkları ürünlerin kendilerine hızlı bir şekilde ulaşmasını isteyen müşteriler için ciddi anlamda satışa yönlendirici bir etki yapmaktadır.

Örneğin bir ürünün alt kısmında “2-4 Günde Kargoya Verilir” yazması ile “1 Günde Hızlı Teslimat” yazıyor olması arasında ürünün satışa dönmesi noktasında önemli bir fark vardır.

Bunun yanında özellikle Buybox mantığındaki satışlarda Hızlı Teslimat Etiketi sizi ciddi anlamda üst sıralara çıkaracak bir özelliktir. Rakiplerinizden fiyat olarak belli bir seviye yukarda olmanız veya puan olarak birkaç puan aşağıda olmanız durumunda bile Hızlı Teslimat Etiketine sahip olmanız sizin Buybox’ı almanıza imkân sağlayabilir.

Tabi burada arka planda çalışan sıralama metriklerinin değerleri bu sıralamada etkili olacaktır ancak Hızlı Teslimat Etiketi birçok anlamda sizi daha üst sıralara çıkaracaktır.

 

Trendyol Express Kargo
Trendyol Express Kargo

 

Trendyol Hızlı Teslimat Etiketi Nasıl Eklenir?

Trendyol Hızlı Teslimat Etiketini istediğiniz ürünlere 3 farklı yöntem ile ekleyebilirsiniz. Bu yöntemleri de sırasıyla sizlere aktaralım.

 

Tek Tek Hızlı Teslimat Etiketi Tanımlama

Ürün >> Ürün Listesi sayfasına giriş yaptığınızda, eğer YENİ ARAYÜZÜ kullanıyorsanız TABLOYU ÖZELLEŞTİR alanından SEVKİYAT SÜRESİ seçeneğini de seçerek listede Sevkiyat Sürelerinin de gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Hızlı Teslimat Etiketi almasını istediğiniz ürünlerin Sevkiyat Sürelerini “1” yaparak güncellemeniz durumunda o ürüne 10-15 dakika için de Hızlı Teslimat Etiketi tanımlaması yapılacaktır.

Bu işlem ile az sayıdaki ürüne kısa sürede Hızlı Teslimat Etiketi tanımlaması yapabilirsiniz.

 

Toplu Olarak Hızlı Teslimat Etiketi Tanımlama

Özellikle ürün sayısı fazla olan satıcılar ise ürünlerine EXCEL yardımı ile daha hızlı bir şekilde Hızlı Teslimat Etiketi tanımlaması yapabilirler.

Bu işlem için sırasıyla şu adımları uygulayabilirsiniz.

  • 1. Adım: Ürün >> Ürün Listesi sayfasına giriş yapınız. Filtrele kısmını Temizle yaparak tüm ürünlerin listelenmesini sağlayınız. Sonrasında Excel İle İndir butonu üzerinden ürünlerin Excel’e aktarılmasını sağlayınız.
  • 2. Adım: Excel listesinde yer alan ürünlerden hangilerine Hızlı Teslimat Etiketi tanımlamak istiyorsanız “Sevkiyat Süresi” başlıklı sütundan bu ürünlerin sevkiyat süresini “1” olarak güncelleyin ve excel listesini kaydedin.
  • 3. Adım: Ürün >> Toplu Ürün İşlemleri sayfasından, sağ kısımda yer alan “Hazırladığın Excel’i Sisteme Yükle” alanından Yükleme Tipini ÜRÜN GÜNCELLE olarak seçip kaydettiğiniz Excel’i sisteme yükleyiniz.

Bu işlem sonrası sayfayı yenilediğinizde alt kısımda özet alanında kaç adet ürünün yüklendiği, bir hata olup olmadığı gibi bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Ortalama 10-15 dakika sonrada ürünlerinize Hızlı Teslimat Etiketi tanımlaması yapılmış olacaktır.

 

Entegrasyon Firmanız Üzerinden Hızlı Teslimat Etiketi Tanımlama

Eğer ürünlerinizi bir Entegrasyon Yazılımı ile Trendyol’a gönderiyor ve stok beslemesi yapıyorsanız ilgili entegrasyon firması üzerinden Hızlı Teslimat Etiketi tanımlaması yaptırabilirsiniz.

Bu işlem için Entegrasyon Firmanız ile görüşebilir ve destek verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!