USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.029,90

Ticaret Bakanlığı ve E-Ticaret Altyapı Firmalarında KOBİ’lere e-Ticaret Desteği

Kobi Destek Paketi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOBİ’lerin e-Ticarete girmesini desteklemek amacıyla Ticaret Bakanlığı ve e-Ticaret Altyapısı sunan firmaları ile birlikte KOBİ’lere e-Ticaret Desteği sağlamak amacıyla “E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” dayanışma kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında e-Ticaret Altyapısı sağlayan firmaların KOBİ’lere uygun fiyata veya Makul Ödeme Çözümleri ile e-Ticaret Altyapısı sağlaması amaçlanıyor.

Bu kapsamda da e-Ticaret Altyapısı sunan firmaların KOBİ’ler için özel kampanyalar düzenlemesi ve bu kampanyalar ile de KOBİ’lerin e-Ticarete giriş yapmaları sağlanacak.

[ilgiliMakale icerik_id=”2505″]

 

Desteği Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN Açıkladı

İlgili işbirliği ile alakalı olarak ilk açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN tarafından yapıldı. Açıklamanın satır başları ise şu şekilde oldu;

  • Pandeminin KOBİ’lerin ticari faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak, işletmelerimizin bu dönemde faaliyetlerinde e-ticaretin sağladığı imkanlardan en etkin şekilde faydalanmalarını mümkün kılmak amacıyla başlattığımız kampanyamıza tüm e-ticaret sitelerini davet ediyoruz.
  • E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” temalı kampanyaya, ilk etapta 10’un üzerinde elektronik ticaret sitesi ve yer sağlayıcı katılarak destek sağladı.
  • KOBİ’lerimiz hem iç ticaretin aksamaması hem de vatandaşlarımız evde kalırken ihtiyaçlarını karşılamak için cansiperane çalışıyorlar. Onlar ticaret hayatımızın asıl kahramanları.
  • Pandeminin KOBİ’lerin ticari faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak, KOBİ’lerin bu dönemde ticari faaliyetlerinde e-ticaretin sağladığı imkanlardan en etkin şekilde faydalanmalarını mümkün kılmak ve istihdamlarını korumalarını teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattık. Bu kapsamda e-ticaret siteleriyle görüşmelerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Kampanyamıza e-ticaret sitelerinin yanı sıra paket yemek ve sanal market uygulamaları da dahil oldu.
  • Kampanyamız kapsamında bazı e-ticaret siteleri KOBİ’lere yönelik vadelerini düşürürken, bazıları komisyon oranlarında indirime gitti. Bu sitelerin bir kısmı KOBİ’lerimize istihdam sözü verdi, bir kısmı da KOBİ’lerimize özel paketler hazırladı.
  • Bu zor zamanları devletimizin desteği, birlik, beraberlik ve dayanışma ile daha güçlü olarak atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.

 

Desteğe Katkıda Bulunacak Olan e-Ticaret Altyapısı Firmaları

E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız destek kampanyasına katılım sağlayacak olan ve bizlerin de ilgili katılımı teğit edebildiğimiz firmaların listesi aşağıdaki gibidir.

[ilgiliMakale icerik_id=”30″]

 

Platin Market

Platin Market mail ile yaptığı bilgilendirme de KOBİ’lere destek kampanyasına katıldığını bildirdi.

Ancak ilk yaptığımız incelemeye göre ek bir indirimin yapılmadığı, normal dönemde geçerli olan indirimlerin devam ettirildiği gözümüzden kaçmadı.

Firma elbette ki eski kampanya bitmişti, şimdi KOBİ’lere destek olmak için fiyatta indirim yaptık yeniden diyebilir. Ama Aynı rakamların devam ettirilmesi pek şık olmamış.

Süreçle alakalı daha fazla bilgi almak isteyenler https://www.platinmarket.com/e-ticaret-paketleri/ adresini ziyaret edebilirler.

 

Platin Market KampanyaPlatin Market Kampanya

 

TSoft

Firma bundan birkaç gün önce Marketlere Ücretsiz Altyapı Hizmeti başlığı altında https://hemen.market/ isimli girişimini duyurdu.

Yapılan açıklamada hizmetin sadece marketlere özel olup 2020 sonuna kadar ücretsiz olacağı bilgisi paylaşılırken en çok satılan ilk 1.000 ürünün de siteye otomatik yükleneceğini belirttiler.

Elbette ki Ücretsiz olarak sahip olacağınız paketin de bir sınırı var. Kampanya kapsamında 50 GB trafik hakkı ve 500 MB depolama alanı kullanıcılara sunulacak. Bu değerlerin aşılması durumunda ise ek ücretler doğabilecek.

Yeni açıklanan paket için henüz TSoft firması bir duyuru ya da kampanya bilgisi ise paylaşmadı.

 

Tsoft - Ücretsiz Market Sitesi

 

Ticimax

Henüz Ticimax firmasından bir kampanya ya da indirim bilgisi elimize ulaşmadı.

 

İdeaSoft

İdeaSoft tarafından web sitesinde KOBİ’lere Destek Paketi ile alakalı bir bilgilendirme yapmış durumda. Ancak ne tarz bir desteğin sağlanacağı kısmı boş geçilmiş.

Konuyla alakalı olarak başvuru yapmak isteyenler https://www.ideasoft.com.tr/sayfa/kobi-e-ticaret-cozum-paketi/ adresini ziyaret edebilirler.

 

İdeaSoft Kobi Destek Paketi

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!