1. Haberler
 2. Bilgi Bankası
 3. Sitenizden Ödeme Almanız İçin Gereken Sanal Pos Hizmeti Nasıl ve Nereden Alınır?

Sitenizden Ödeme Almanız İçin Gereken Sanal Pos Hizmeti Nasıl ve Nereden Alınır?

Sanal Pos Hizmeti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siteniz üzerinde Kredi Kartı ile ödeme alabilmek için kullanabileceğiniz Sanal Pos Hizmeti sunan BDDK Onaylı Ödeme Altyapıları ve bu firmaların bizlere sunduğu artı ve eksileri bir araya getirmeye çalıştık.

Sanal Pos, Abonelik Sistemi, Pazaryeri Entegrasyonu gibi farklı ödeme türlerinde hizmet sunan, BDDK onaylı ödeme altyapılarını gerek Abonelik Ücretleri, gerek Ödeme Süreçleri ve gerekse de Sunulan Hizmetler bakımından bir liste halinde sizlere sunmaya çalışıyor olacağız.

İlgili bilgilerin Eylül 2020 tarihli bilgiler olduğunu, zaman içinde firmaların alacağı kararlar neticesinde gerek Abonelik Ücretleri gerekse de Komisyon Ücretlerinde bazı değişikliklerin olabileceği gerçeğini unutmayalım.

Aşağıdaki listede yer alan firmaların bu sebeple de son olarak kendi escort ataşehir sitelerini ziyaret etmenizi ve güncel verileri oradan da teğit etmenizi öneririz.

Listede yer almayan ancak alması gerektiğini düşündüğünüz Ödeme Altyapıları ile alakalı olarak YORUM alanından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

[ilgiliMakale icerik_id=”2637″]

 

e-Ticaret

 

Bankalardan Sanal Pos Hizmeti Almak Mantıklı mı?

Eskiden bu tarz ödeme altyapısı sunan firmalar yokken e-Ticaret Sitesi kurmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri tek Sanal Pos kaynağı Sanal Pos Desteği sunan Bankalar idi.

Ancak o dönemler bankalardan Sanal Pos Hizmeti almak hem oldukça maliyetli hem de teknik olarak oldukça zordu. Bu sebeple de birçok firma e-Ticaret Sürecine uzak durmakta idi.

Günümüzde de bankalar üzerinden Sanal Pos Hizmeti almak yine oldukça sıkıntılı, zorlu ve maliyetlidir. Bazı bankalar e-Ticaret süreçlerindeki artıları görerek bazı kampanyalar ile oldukça cazip imkanlar sunsalar da yine de bankalardan Sanal Pos almak giriş seviyesindeki firmalar için pek mantıklı değildir.

Sebeplerine gelecek olursak,

 • Birçok banka halen Sanal Pos için oldukça yüksek oranlarda Yıllık Ücret talep etmektedir.
 • Banka sanal posları genelde 45 Gün Blokeli olarak ödemeleri size göndermektedir.
 • Taksit imkanı sunabilmek için 7 – 8 bankadan ayrı ayrı Sanal Pos almanız gerekecektir.
 • Sahte İşlem Takibi sizin tarafınızdan yapılmak durumundadır.
 • Bankaların istedikleri Teknik Detaylar sebebiyle entegrasyon süreleri günler ve hatta haftalarca sürebilmektedir.

 

Bu süreçte BDDK onaylı bir ödeme altyapısı üzerinden hizmet aldığınızda ise Yıllık Ücret ödemeden, Paranızı ertesi gün hesabınıza alarak ve en önemlisi Fraud denilen Sahte İşlemler için başınız ağrımadan satış yapabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”2505″]

 

Sanal Pos - Bankalar

 

Sanal Pos Firması Tercihinde Nelere Dikkat Etmeniz Gerek?

Bu süreçte en önemli konular Abonelik Ücreti ve Komisyon Oranı dışında nasıl bir satış operasyonu yürüteceğiniz ile alakalı süreçtir.

Eğer bir C2C yani Pazaryeri Sitesi kuruyorsanız bu durumda bu sürece destek sunan bir ödeme çözümü ile çalışmanız gerekiyor. Aynı şekilde Sosyal Medya üzerinden satış yapacaksanız bu durumda da Link İle Ödeme alma imkânı sunan bir firma ile çalışmanız gerek.

Saha da elemanlarınız tahsilat yapacaksa ve bu süreci de Ödeme Kurumları ile yürütecekseniz bu durumda Mobil Pos Desteği sunan bir firma ile çalışmanız daha efektif olacaktır.

Bunların dışında Paranın Ödenme Süreci de önemlidir. Bazı firmalar ödemeyi ertesi gün sizin hesabınıza aktarırken bazılarında bu süreç 21 güne kadar çıkabilmektedir. Bu süreci de iyi değerlendirmeli ve tercihinizi buna göre yapmalısınız.

Kısacası hangi ödeme kurumu ile çalışacağınıza karar vermeden önce kendi ihtiyaçlarınızı iyi belirlemiş olmanız önemli bir detaydır.

 

Sanal Pos - Kredi Kartı

 

Kurumsal Firmalara Sanal Pos Hizmeti Veren Ödeme Kurumları

Listede yer alan firmalar BDDK tarafından onaylanmış olan ve kurumsal birçok firma ile çalışma yapan firmalardır.

Bu firmalar dışında BDDK Onaylı, sektörde isimlerini sıkça duyduğumuz ve duyacağınız firmalardır. BDDK tarafından onay verilen Ödeme Kurumu sayısı bu yazı hazırlandığı sırada 34 idi.

Bu sebeple sadece birkaç bilinen, öne çıkan firmayı sizler için sıralayacak ve burada kısaca üstünden geçeceğiz.

 

 • PayTR – PayTR Ödeme Hizmetleri A.Ş.
 • PayU – PayU Ödeme Kuruluşu A.Ş. (İyzico İle Birleşti)
 • iPara – Aypara Ödeme Kuruluşu A.Ş.
 • İyzico – İYZİ ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş.
 • Moka – Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.
 • Paynet – Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş.
 • Paytrek – Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri A.Ş.

Onaylı tüm Ödeme Kuruluşları listesine https://tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR/Main+Menu/Temel+Faaliyetler/Odeme+Hizmetleri/Odeme+Kuruluslari adresinden ulaşabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”2529″]

 

PayTR Ödeme Altyapısı

Ülkemizde birçok firma tarafından tercih edilen ödeme altyapılarından bir tanesi. 1-2 gün içinde gerekli yeterlilikleri sağlayan sitelere onay veren PayTR birçok altyapı tarafından da destekleniyor.

Ödemeleri ertesi gün hesabınıza gönderen firma ilk aşamada sitenizdeki ürün gruplarına göre size %2.5 – %3 arasında bir komisyon oranı ile işlem yapma imkânı sağlıyor.

Aylık 20.000 TL barajını aşınca Destek sekmesi üzerinden talepte bulunarak oranlarda iyileştirme alabiliyorsunuz.

 

İyzico (PayU) Ödeme Altyapısı

Sisteme üye olmak için bir ödeme yapmanıza gerek yok. Başvurunuz sonrasında 1-2 günde ödeme alabilecek hale geliyorsunuz.

Satış başına %3,15 Komisyon ve 25 Kuruşluk bir işlem ücreti alınıyor. Aylık 20.000 TL barajını aşınca alınan komisyon oranlarında iyileştirme talep edebiliyorsunuz.

PayU sistemi ve İyzico sistemi birleşti. Bu sebeple de PayU üzerinden işlem yapmak istediğinizde sistem sizi İyzico sitesine aktaracaktır.

 

iPara Ödeme Altyapısı

Biraz daha butik ve firmaları seçerek çalışan bir firma. Komisyon oranları ciddi anlamda düşük oranlara inebiliyor. Giriş aşamasında Üyelik Ücreti istiyor ancak sitenizin gücü ver gelen nakit akışına göre bu rakamı yok etme imkanına sahipsiniz.

Satış üzerinden komisyon alınıyor. Gerek vade süresi gerekse de ciroya göre oranlar değişiyor. Örneğin sitesinde verilen bilgiye göre 0 – 20.000 TL arası ciro ve 3 gün vade ile çalışırsanız %1,99 oranda kesinti yapılırken 100.000 TL ciro ve 20 gün vadeli ile çalışırsanız %1.15 komisyon oranı ile ödeme alabiliyorsunuz.

 

Moka Ödeme Altyapısı

Sisteme girişte bir ücret yok. Ancak anlaşmanıza bağlı olarak belli bir ciro altında kalmanız durumunda aylık bir Sistem Kira Ücreti ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.

Ödemeler ertesi gün hesabınıza yapılıyor. Komisyon oranları da yapacağınız anlaşmalara göre farklılık arz edebiliyor.

[ilgiliMakale icerik_id=”2073″]

 

Sanal Pos Hizmeti

 

Hangi Ödeme Sisteminde Hangi Özellik Mevcut

Karşılaştırmalı olarak hangi sistemde hangi özellikler mevcut bir liste yapalım istedik. İlerleyen dönemde bu listede değişiklikler yaşanabilir. O sebeple en güncel veri için ilgili firmaların resmi web sitelerini ziyaret etmenizi öneririz.

 

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Firma B2B / B2CC2CLinkle Ödeme
PayTRVarVar
iParaVarVar
İyzicoVarVarVar
MokaVarVarVar
PaynetVarVar
PaytrekVarVar

 

Parayı Hesaba Gönderme Süresi

Firma Süreç
PayTR1 İş Günü Sonra
iPara3 – 7 – 12 – 20 Günlük Vade Seçenekleri
İyzico7 – 14 Gün Vade
Moka1 İş Günü Sonra
PaynetHaftalık Ödeme
PaytrekBilgi Mevcut Değil

 

 

Giriş Abonelik Ücreti

Firma Ücret
PayTRÜcretsiz
iParaAnlaşmaya Göre Değişiyor
İyzicoÜcretsiz
MokaAnlaşmaya Göre Değişiyor
PaynetSeçmiş olduğunuz pakete bağlı olarak tarafınızdan belli bir ücret tahsil edilmektedir.
PaytrekBilgi Mevcut Değil

 

Abonelik – Düzenli Ödeme Sistemi

Firma Ödeme
PayTR
İyzicoMevcut
MokaMevcut
PaynetMevcut
PaytrekMevcut

 

Bilgi Bankası

 • B2C – Firmadan Kullanıcıya ürün satışı yapan sitelerin terminolojideki adıdır. N11, Koton, LCwaikiki, Dominos Pizza gibi siteler B2C sitelerdir.
 • B2B – Firmadan Firmaya satış yapan sitelere verilen isimdir. N11Pro, Telpa Bayi gibi siteler bu gruba girerler.
 • C2C – Bireysel kullanıcıların birbirine ürün sattığı sitelerdir. Sahibinden, GittiGidiyor, Letgo gibi siteler bu gruptadır.
 • Linkle Ödeme – Alıcıya link göndererek sistem üzerinden Kredi Kartı ile ödeme almaya imkân sağlayan sistemlerdir. Açık hesap ile oluşan tahsilatlarda sıkça kullanılmaktadır.

windows server 2019 lisans satın al

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 13 Haziran 2021, 20:31

  […] duyurdu. Bu hizmet kapsamında Bireysel Kullanıcılara ve Kurumsal Kullanıcılara yönelik Link ile ödeme, Sanal Pos ve Android Pos gibi hizmetlerini […]

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!