1. Haberler
 2. e-Ticaret
 3. Medifoni Nedir? Medifoni Pazaryeri Üyeliği Nasıl Yapılır?

Medifoni Nedir? Medifoni Pazaryeri Üyeliği Nasıl Yapılır?

Medifoni
Medifoni
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Medifoni ülkemizde Sağlık Sektöründe hizmet sunan bir Pazaryeridir. Medifoni.com adresi üzerinden Eczane, Veteriner, Diş Hekimi gibi birçok kişi ve kuruma ilaç dışı ürün satışının yapıldığı bir pazaryeridir.

Medifoni ülkemizde Sağlık Sektörüne hizmet veren birkaç pazaryerinden birisidir. Normal pazaryerlerinden farklı olarak bu sisteme dahil olan firmalar direkt olarak sektördeki kişi yada kurumlara hizmet sunarak direkt hedef kitleye uygun satış yapmaktadırlar.

Medifoni – Soru – Sorun ve Bilgilendirme Forum Sayfasına Ulaşın

Medifoni sistemine KAYIT OLMAK olmak için TIKLAYINIZ

 

Medifoni Üyelik
Medifoni Üyelik

 

Medifoni Pazaryerine Kimler Üye Olabilir?

Sağlık Sektörü özelinde bir sistem olmasından dolayı isteyen her firma Medifoni Sistemine ne yazık ki üye olamamaktadır. Sisteme üye olabilmeniz için Sağlık Sektörü ile alakalı bir firma olduğunuzu kanıtlayabilmek adına GLN Numarası ve ÜTS gibi bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir.

Buna göre aşağıda listesi verilen firmalardan bir tanesi iseniz Medifoni Pazaryeri Sistemine üye olarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğer GLN ve ÜTS Numaranız yoksa ancak yine de sektördeki firmaların ihtiyaç duyabileceği ürünlerden satıyorsanız bu durumda Medifoni ile iletişime geçmeniz ve ürünleriniz ile birlikte sisteme dahil olmanız mümkündür.

 

Medifoni Pazaryerine Nasıl Üye Olurum?

Medifoni.com.’ u açtığınızda, Üye Ol butonuna tıklayarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada, öncelikle sektörünüzü seçip aşağıdaki yönlendirmelere göre üye olma sürecini başlatabilirsiniz.

Eczane: GLN numaranızı girip, ITS’ ye kayıtlı olan e-posta adresine gönderilen üyelik doğrulama linkini tıklayarak üyelik sürecinin ilk adımını tamamlamanız gerekmektedir. Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Medikal: ÜTS ve Vergi Numaranızı girip, ön onay sürecini tamamlamanız gerekmektedir.  Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Veteriner: Belge ve Vergi Numaranızı girip, ön onay sürecini tamamlamanız gerekmektedir.  Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aile Hekimleri: Görev yapılan aile hekimliği bilgilerinizi girip, üyelik ekranında istenilen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra üyeliğinizi aktif hale getirebilir ve siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Aile hekimlerimiz, sadece ürün alabilir ve ürün satamaz.

Diş Hekimleri: İster GLN isterlerse de ÜTS ve Vergi Numaranızı girip, ön onay süreçlerini tamamlamanız gerekmektedir.  Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık Hizmet Sunucuları: İster GLN isterlerse de ÜTS ve Vergi Numaranızı girip, ön onay süreçlerini tamamlamanız gerekmektedir.  Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Depo veya Üreticiler: İster GLN isterlerse de ÜTS ve Vergi Numaranızı girip, ön onay süreçlerini tamamlamanız gerekmektedir.  Akabinde çok kısa süren size özel bilgileri doldurma adımı sonrası siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üyelik yapan firmalar satın alma ya da satış işlemlerine hemen başlayabilirler.

 

GLN – UTS Kodu Olmayan / Diğer / Manuel Kayıt İle Üye Olmak İsteyen Firmalar: Bu tür firmalar kendilerinden istenen bilgileri doldurup istenen evrakları yükledikten sonra ilgili bilgiler ve belgeler firma tarafından incelenir. İlgili bilgi ve belgelerin uygun bulunması sonrası üyelik aktif edilecektir.

 

Medifoni Üyelik
Medifoni Üyelik

 

Üyelik Ücretli Mi?

Sisteme üye olmak kesinlikle ücretsizdir.

Aynı zamanda yine ücretsiz olarak istediğiniz kadar ürünü satışa çıkartabilirsiniz. Eğer başarılı bir satış yapabilirseniz bu satış üzerinden sadece %7,0 (KDV Dahil) oranında bir komisyon alınmaktadır.

 

Medifoni’ye Üye Olmam Bana Ne Kazandırır?

Medifoni’den, ihtiyacınız olan ilaç dışı tüm sağlık ürünlerini temin edebilirsiniz. Sağlık ürünlerine ek olarak işyerinizin tüm ihtiyaçları da satılmaktadır.

Sistemin size sağlayacağı faydaları özetlemek gerekirse;

 • Pazaryeri sizi Sağlık Sektörü ile buluşturur.
 • İhtiyacınız olan sağlık ürününe ait en geniş ürün gamına sahiptir
 • Size sunulacak kampanya ve avantajlar ile çok daha karlı alışveriş yapabilirsiniz.
 • Herkes hem alıcı hem satıcıdır. Sizde ister ürün satabilir ister ürün alabilirsiniz.
 • Alıcı olarak; yakın çevrenizdeki klasik tedarikçilerine bağlı kalmaz, Ülkemizin dört bir yanındaki istediğiniz tedarikçiden ürün alabilirsiniz.
 • Alıcı olsan da, istersen sende stok fazlası ürünlerini en düşük komisyon oranları ile diğer alıcılara hızlıca satabilirsin. Böylece stok fazlası ürünlerinizin satışını yapıp stok maliyeti azaltabilirsiniz.
 • Satıcı olarak; yine sadece imkanlarınızla yakın ulaşabildiğiniz yakın çevrenizdeki alıcılara bağlı kalmaz, Ülkemizin dört bir yanındaki alıcılara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Pazaryerinde her ürünün kategorisi, resmi ve diğer tüm özellikleri bellidir. Çok hızlı bir şekilde İster 1 ürünü, ister 10.000 ürünü satışa çıkarabilirsin.
 • İhtiyacınız olan ürünler için çok kolay bir şekilde fiyat ve diğer ve satıcı kıyaslaması yapabilirsiniz.
 • Kredi Kartı ile ödemeye ek olarak çeşitli ödeme imkanları ile sana en uygun ödeme imkanına sahip olursun.
 • Alışveriş sonrası siparişini kontrol edip satıcıya para aktarımını kendin sağlayabilirsin.
 • Site üzerinden dilediğin şekilde kendi kampanyanı oluşturabilir ve satışlarını arttırabilirsin.
 • Hem alırken hem de satarken anlaşmalı Kargo Firmalarının size özel sağladığı uygun fiyatlarından yararlanabilirsin.
 • Kargo’dan para kazanmayı amaçlanamıyoruz. Bu bağlamda eğer varsa kendi anlaşmalı kargo fiyatlarını da tanıtıp kendi anlaşmalı kargo fiyatların üzerinden de ürün satışı yapabilirsin.
 • Medifoni size sezonluk veya diğer ihtiyaçlarınıza göre akıllı ürün önerilerinde bulunur. En çok talep gören, en çok satan, en uygun fiyata olan ürünlere vs. kolayca ulaşabilirsin.

 

Üyelik Öncesi GLN/ÜTS/Belge No veya Vergi No Gibi Ön Bilgileri Neden İstiyor?

Medifoni.com tüm sağlık kuruluşlarının tek bir platformda güvenli alışveriş yapmasını sağlayan bir pazar yeridir. Bu sebeple teyit amaçlı ilgili bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir.

 

Medifoni Bireysel Üyelik Kabul Ediyor Mu?

Sağlık Sektörü dışında bulunan vatandaşlarımıza satış yapılmamakta bu sebeple bireysel üyelikte kabul edilmemektedir.

 

Firmam Sağlık Sektöründe Değil. Üye Olabilir Miyiz?

Üye olabilirsiniz. Ancak yaptığınız üyelik öncelikle belirti kontrollerden geçirilir. Yapılan kontrollerde üyeliğinize mani her hangi bir sorun bulunmazsa üyeliğiniz aktif edilecektir.

 

Pazaryeri Güvenli Midir?

Kesinlikle evet. Açık ve net iletişimden yanayız. Birbirimize güvenir, dinler ve anlarız, altı boş varsayımlardan uzak dururuz. Tüm ödemelerimiz Medifoni çatısı altında %100 güvence ile gerçekleşir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!