1. Haberler
  2. e-Ticaret
  3. Hepsiburada Konum Bazlı Teslimat Hizmeti Hepsimat ‘ı Hayata Geçiriyor

Hepsiburada Konum Bazlı Teslimat Hizmeti Hepsimat ‘ı Hayata Geçiriyor

Hepsimat Sistemi - Hepsiburada
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hepsiburada özellikle Ev ve İş Adresine kargo tesliminde sorun yaşayan müşterileri için Hepsimat hizmetini aktife aldı.

Hepsimat ile Hepsiburada tarafından gönderimi yapılan kargolarınızı belirlenen noktalardan sabah 09:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında istediğiniz zaman teslim alabiliyorsunuz.

İlk olarak Petrol Ofisi şubeleri üzerinden aktife alınan Hepsimat Hizmeti şimdiler de ise il ve ilçe bazlı olarak farklı sektörlerde hizmet sunan esnafların katılımı ile genişletilecek.

 

Hepsimat - Petrol Ofisi

 

Hepsimat Hizmeti Nasıl Çalışacak? Hangi Kolaylıklar Sunacak?

Hepsimat hizmetinde süreç şu şekilde işleyecek.

  • hepsiburada.com üzerinden bir ürünü satın alma aşamasında size Teslimat Türü sorulacak.
  • Teslimatı dilerseniz Ev – İş – Yazlık adresinize isterseniz de size en yakın Hepsimat noktasına isteyebileceksiniz.
  • Hepsimat noktasına istenen ürünleri size gelen Teslimat Noktasına Teslimat SMS’i sonrasında gün içerisinde veya ertesi gün ilgili noktadan ürününüzü teslim alabileceksiniz.

 

Sistem temel olarak teslimat süresinin belli olmadığı, iş veya ev adresinde her zaman kargoları teslim alabilecek birisinin olmadığı durumlarda sorun yaşanmasını engellemek, bir yandan da Hepsiburada Kargo Dağıtım Yoğunluğunu azaltmak adına hayata geçirilmiş bir sistem.

Örneğin A ilinin B ilçesine eski sistemde günlük 100 Hepsiburada paketi gidiyor ve bu paketler personeller tarafından tek tek dağıtılıyor iken hedeflenen Hepsimat sistemin oturması durumunda ilçede bulunan 2 farklı Hepsimat noktasına, gelen kargoların yarısı bırakılsa iş gücünde %50 oranında bir rahatlama ortaya çıkacaktır.

Aynı şekilde gönderimi yapılan ve Evde Bulunamadı – Adreste Tanınmıyor gibi sorunların da önüne bu sistem ile geçilmesi oldukça muhtemel.

 

Kargo Dağıtımı - Teslimat Noktası

 

Hepsimat Noktalarına Teslimat Başı Ödeme Yapılacak

Başvuruların alınmaya başlandığı Hepsimat sisteminde ürünlerin dağıtımını yapmaya hak kazanan esnaflara kendilerine ürün bırakılmasını tercih eden ve ürünü gelip teslim alan müşteri sayısına göre bir ödeme yapılacak.

Esnaflar bu sistem üzerinden çok yüksek rakamlarda bir kazanç elde edemeyeceklerdir ancak bölgede bulunan Hepsiburada müşterilerinin ilgili dükkana girişi ile de bir esnaf bazında bir haraketlilik sağlanacaktır.

Burada esnaf tarafından amaçlanan sürecin Hepsimat üzerinden kazanç sağlamaktan ziyade ürün teslim almaya gelen kişilere yapacakları sıcak satış üzerinden kazanç sağlama sürecini hayata geçirmeleri olacaktır.

 

Kargo Dağıtım Süreçleri

 

Kitapyurdu Teslimat Noktası Uygulamasını Başarıyla Uyguluyor

Türkiye’deki online kitap satışlarının büyün bir oranını tek başına gerçekleştiren Kitapyurdu birkaç yıldır İl ve İlçe merkezlerinde bir veya birden fazla teslimat noktası ile Hepsimat sisteminde kurgulanan süreci başarılı bir şekilde yürütüyor.

Özellikle düşük rakamlı ürün alımlarında Kitapyurdu kullanıcıları kargo bedeli ödememek için Teslimat Noktasından Teslim Alma seçeneğini seçerek ücretsiz kargo ile kitaplarına sahip olabiliyorlar.

Kitapyurdu da ilgili bölgeye yapılan tüm Teslimat Noktasından Dağıtım ürünlerini tek bir kargo ile çıkarak hem maliyetleri kısmayı hem de Teslimat Noktalarına Müşteri Akışı sağlamayı başarmış durumda.

 

Hepsimat Sistemi - Hepsiburada

 

Teslimat Noktası Sistemi Yurtiçi Kargonun da Gündeminde

Hepsimat veya Kitapyurdu Teslimat Noktası sistemleri hayatımızda yavaş yavaş bu sistemin giderek yaygınlaşacağını gösterir nitelikte.

Nitekim Yurtiçi Kargoda benzer bir sistem için başvuruları almaya başlamış durumda. Hazırlanan proje kapsamında Esnaf Şubeler üzerinden Yurtiçi Kargo müşterileri ürünlerini teslim alabilecekler.

Esnaf Şubeden al seçeneği ile gönderimi yapılacak olan kargolar ilgili esnafa bırakılacak ve müşteri esnafın açık olduğu saatler içerisinde giderek ürünü teslim alabilecek.

Zaman içerisinde özellikle e-Ticaretin artan ağırlığı ile dağıtım süreçlerinde sorun yaşayan dağıtım firmaları bu tarz tek noktadan, müşteriyi ilgili noktaya çekerek yapılan dağıtımlara daha fazla önem vereceklerdir. Bu sayede daha az iş gücü ve daha yüksek kargo dağıtım oranlarına ulaşılması mümkün olacaktır.

 

microsoft project 2016 lisans

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!