USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC63.762,85

Hedefe Giden Yolda, Başarılı Girişimci Rehberi – 20 Dakika Kuralı

Girişimcilik Dünyası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tembelliğe karşı savaşmak, motivasyonunuzu arttırmak ve girişiminizi bir adım yukarı taşımak için 20 Dakika Kuralını uygulayarak sizde  hedeflerinize daha kısa sürelerde ve daha az efor sarf ederek ulaşabilirsiniz.

Peki, bu 20 Dakika Kuralı nedir? Tam olarak ne yapmamızı ve bu yapılanlar karşısında nasıl bir sonuç almamızı amaçlıyor?

Dilerseniz gün gün 20 Dakika Kuralı kapsamında neler yapacağımızı bir sıralayalım. Sonrasında ise 20 dakika kuralının bizlere ne katacağını kısaca özetleyelim.

İş Yaşamı ve Üretkenlik

 

Tembelliğe Karşı Savaşta 20 Dakika Kuralı

Kendinize bir düzen belirler ve bu düzen eşliğinde günlük olarak bu 20 dakika kurallarını uygularsanız gerek daha verimli zaman geçirebilir gerekse de daha az efor ile daha fazla başarı kazanabilirsiniz.

Hayattan kopmadan, gündemden uzaklaşmadan, kendinizle olan kişisel bağınızı koparmadan, dış dünyaya küsmeden bir girişimi alarak yükseltmek sizin elinizde.

 

Her Gün 20 Dakika SPOR

Sabah erkenden kalktınız. Güne başlamadan önce 20 dakikalık bir koşu, yüzme, yürüyüş yada imkan dahilindeki bi,r spora zaman ayırmanız hem güne zinde başlamanıza olanak sağlayacak hem de daha sağlıklı bir hayata giden yolda size öncülük edecektir.

Her gün 20 dakika spor yaparak sağlığınızla alakalı sorunların birçoğunu yok edebilir, daha zinde ve dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”2505″]

 

Her Gün 20 Dakika TEMİZLİK ve DÜZEN

Düzen bazıları için bir hastalık bazıları içinse uzak diyarlardaki bir yaşam biçimi. Hangi alanda olursanız olun aşırıya kaçmadan ve hayatın karmaşası içinde boğulmadan kendinize bir düzen oturtun.

Her gün 20 dakikanızı temizlik ve düzen için ayırarak karışıklıkların arasında kaybolmaz, aradığınızı rahatlıkla bulur ve daha zor hasta olursunuz.

 

Her Gün 20 Dakika KONSANTRASYON EGZERSİZİ

Her gün 20 dakika konsantrasyon egzersizi yaparak işlerinize daha rahat konsantre olmanızın önünü açabilir, zihninizi dağıtan, dikkatinizi bozan düşüncelerden daha çabuk sıyrılabilirdiniz.

 

Girişimcilik Dünyası

 

Her Gün 20 Dakika DİNLEYİN

Dinlemek iyidir. Bazen bir arkadaşınızı, bazen eşinizi, bazen sevgilinizi, bazen hiç tanımadığınız birini bazen de doğanın sesini. Fark etmez. Dış dünya ile bağlarınızı koparmayın. Girişimcilik dünyasında kaybolmayın.

Her gün 20 dakikanızı ayırarak sevdiğiniz bir kişiyi dinleyerek hem ikili ilişkilerinizi kuvvetlendirir hem de yapacağınız sohbetler size yeni bakış açıları kazandırır.

[ilgiliMakale icerik_id=”10″]

 

Her Gün 20 Dakika YENİ GELİR KAPISI

Her gün 20 dakika kendiniz için yeni gelir kapısı arayabilirsiniz. Bu durumda hem anlık olarak oluşan finansal sorunlara karşı bir çıkış planınız olur hem de gelecekte çok daha iyi kazanç sağlayabilecek bir gelir kapısını daha önceden görme imkanına sahip olursunuz.

 

Her Gün 20 Dakika Gün İçinde DİNLENİN

Her gün 20 dakikalık molalar vererek zihninizi dinlendirin. Dilerseniz günün tam ortasında veya yakın saatlerde sadece dinlenmeye ayıracağınız bir 20 dakikanız olsun. Yemek veya çay molasından ziyade gerekirse kısa bir uyku gerekirse bir koltukta uzanma şeklinde dinlenecek bir zaman ayırın kendinize.

[ilgiliMakale icerik_id=”2529″]

 

Her Gün 20 Dakika NOT ALIN

Her gün 20 dakika boyunca kendinizi dinler, düşüncelerinizi düzene koyar ve bunları not alırsanız karışıklık içinde boğulmaz, geleceği olan düşünceleri kaybetmez ve beyninize gereksiz yükler yüklemezseniz. Gerek kağıt gerekse de dijital ürünler ile kolay ve hızlı bir şekilde not alabilirsiniz.

 

Her Gün 20 Dakika OKUYUN

Her gün 20 dakika gerek işinizle alakalı yeni ve güncel makaleleri gerekse de ilgilendiğiniz kitapları okumaya zaman ayırın. Kitap okuyarak hem yeni fikirler için bir ortam oluşturabilir hem de aklınızdaki sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Kişisel gelişim için bu çok önemli.

Okuma kısmını 20 dakikanın üstüne çıkarmak isterseniz de sözümüz yok. Ancak bir oturuşta 2-3 saat kitap okuyup her gün bir kitap bitirin demiyoruz. Aşırıya kaçmayın. Okurken notlar almayı da unutmayın. Yazarak okumak bilginin çok daha fazla aklınızda kalmasına yardımcı olacaktır.

coreldraw lisans

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!