1. Haberler
 2. e-Ticaret
 3. E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevrimiçi alışveriş süreçlerinin etkinliğini artırmak amacıyla kullanılan teknolojiye e-ticaret entegrasyonu denir. Bu sayede e-ticaret sitesindeki tüm sistemlerin arasında sorunsuz bir haberleşme sağlanmaktadır. Haberleşme ile müşterilerine daha etkili ve verimli hizmet sunulmaktadır. Aynı zamanda bir e-ticaret sitesinin işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmesini sağlayan özel uygulamalardan oluşmaktadır. Bu uygulamalar, çeşitli sistemler arasındaki alışverişi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

E-ticaret sitenizin arka planındaki verileri disiplinli bir şekilde yönetmesini sağlar. Ayrıca arama motoru optimizasyonu (SEO) için gerekli olan hızlı ve düzenli güncellemeler için de kullanılabilmektedir. Böylece müşterilerin çevrimiçi alışveriş deneyimini olumlu yönde etkiler. Anlaşılır ve kullanışlı entegrasyon çözümleri, sitenin başarısını büyük ölçüde artıracaktır.

Neden E-Ticaret Entegrasyonuna İhtiyacınız Var?

Günümüzde genellikle artık alışverişlerimizi dijital ortamlarda yapılıyor. E-ticaret entegrasyonu tüketiciye aradığı ürün ve hizmete hızlı ve kolay biçimde erişmesini sağlar. Böylece kişilere çeşit ve fiyat farklılığı sunar. Aynı zamanda daha çok kişiye ulaşmayı sağlayıp müşteri ağını genişletir ve satışları artırır. Yazılımların da desteğiyle de dijital gelişmeler hızla ve hatasız şekilde gerçekleşir.  Tüm bunların yanı sıra, e-ticaret entegrasyonu, dijital pazarlama stratejileri de dahil olmak üzere birçok işlemi kolaylaştırır. Google Adwords ve Facebook Reklamları gibi platformlarıyla, ürünlerinizi tanıtmanız ve müşterilere ulaşmanız kolaylaşır. Ayrıca, müşteri kayıtlarınızı tutmanıza ve istatistiklerinizi kolayca analiz etmenize de sağlar.

E-Ticaret Entegrasyonu İle Neler Yapılır?

E-Ticaret Entegrasyonu İle Neler Yapılır?

E-Ticaret entegrasyonu ile en başta fatura kesme süreçlerinizi pratik hale getirilir. Her işletmenin farklı şartlarına göre kişiselleştirilebilir ve özelleştirilmiş çözümler sunar. Böylelikle çeşitli işlemlerin ve hizmetlerin daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Sisteminizi kolayca entegre edebilmeniz ve verimli bir şekilde kullanabileceğiniz çözümleri sunarak, zaman ve para tasarrufu sağlamanıza olanak tanır.

Pazarlama ve satış araçları aracılığıyla, müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi daha etkin bir şekilde sunmanızı sağlar. Henüz doğru müşteri kitlesine ulaşmadıysanız, çevrimiçi ortamda etkili bir pazarlama stratejisi izleyebilirsiniz. Birçok işlemi tek bir yerden yürütüp otomatik veri aktarımı yapılır.

Stok takibi: E-Ticaret entegrasyon sistemleri ile bir sitede satılan ürününüzle ilgili bilgi, diğer var olan seiterlerede yansır.

Rakip analizi & Ar-Ge: Bu sistem ile benzer ürün ve şirketler takip edebilir, rakiplerin fiyatlarına tariflerine göre hareket edilebilir.

Kargo fişi ve fatura oluşturma: e-ticaret entegrasyonu ile  hızlı bir şekilde otomatik olarak kargo fişi ve hazırlanabilir, anında paylaşım olanağı tanır.

 E-Ticaret Entegrasyonu İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Bir online mağaza açmak ve e-ticaret entegrasyonu gerçekleştirmek için birkaç önemli adım vardır. Bu adımlar şu şekildedir.

 1. Web site ve e-ticaret sisteminin oluşturulması
 2. Ödeme yöntemi veya servisinin seçilmesi
 3. Müşterilerin toplu satın alma yaptıklarında promosyon kodları gibi faydalar sunmak
 4. Müşteri verilerini ve kayıtlarını tutmak ve saklamak için bir veritabanı oluşturmak
 5. Web sitesini sosyal medyaya bağlamak (Facebook, Twitter, Instagram vb.)
 6. Mevcut web siteniz üzerinden Google, Yahoo, Bing vb. arama motorlarına e-ticaret sisteminizi listelemek
 7. Perakende satışlarını takip etmek ve raporlamak için anahtar ölçüm belirlemek
 8. E-ticaret sistemindeki ürünleri tanımlamak, kategorilere ayırmak ve müşterilere öne çıkarmak
 9. İletişim seçeneklerini müşteriler ile paylaşmak ve müşteri şikayet ve isteklerini dikkate almak
 10. Etkin bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturmak ve kitle postası programı ile müşterilere bildirim göndermek

E-ticaret entegrasyonu zor olmasa da zaman alan bir süreç olabilmektedir. Bir e-ticaret mağazayı  başarıyla başlatmak ve yönetmek istiyorsanız, tüm bu adımları kolayca uygulayabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!