USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.502,29

Girişimleri İle Dünya’yı Etkileyen En Başarılı 5 Girişimci

Elon Musk
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gerçekleştirdikleri girişimler ile kendi ülkelerinin sınırlarını aşarak Tüm Dünya’yı kendilerine hayran bırakan onlarca girişimciden şimdilik 5 tanesini sizler için listeledik.

Listede yer alan isimler bir çoğumuz için oldukça tanıdık gelebilir. Zaman içerisinde daha farklı isimlerden oluşan listeler ile Dünya’da Etkileri Hissedilen girişimcileri sayfalarımızda sizlerle tanıştırmaya devam ediyor olacağız.

Dünya üzerinde ortaya çıkan başarılı girişimlere baktığımızda her birinin ortak özellikler barındırdığını görüyoruz.

Hemen hemen tüm girişimcilerin sahip olduğu ortak özellikler arasında kendine emin olmak, güç, dışa dönüklük ve inatçı olduklarını görüyoruz. Genç yaşlarına rağmen ortaya çıkardıkları girişimler ile milyoner olmayı başarmış girişimciler, bu yazımızda sizlere örnek olacaktır.

Dünyanın en başarılı 5 girişimcisi hakkında merak edilen birkaç detay

Elon Musk

Elon Musk

En başarılı genç girişimciler listesinin ilk sırasında yer alan Elon Musk, bugüne kadar kazandığı paraların hemen hemen hepsini yatırımlara harcayarak birçok kişi için rol model olmayı başarmıştır.

PayPal ile başlayan serüveninden sonra elektrikli otomobil alanında Tesla şirketini kuran Musk, yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırımlar yapma kararı almıştır. NASA’nın Mars ile ilgili çalışmalarını durduğunu açıkladıktan sonra Elon Musk’ın 100 milyon dolar ile Space X’i kurması uzaya yapılan en büyük özel girişimlerden birisi haline getirmiştir.

Dünyanın en başarılı 5 girişimcisi içerisinde yer alan Elon Musk, birçok gence de ilham kaynağı olmuştur.

 

Ben Cohen

Ben Cohen

Ben & Jerry’s dondurma  markasının kurması ile tanınan Ben Cohen, yakaladığı lezzet ile kısa sürede bir dünya markası haline gelmiştir. Kısa sürede kazandığı milyonlarca doları eğlence ve lüks için harcamaktan kaçınan Cohen, servetinin neredeyse tamamını insanlara yardım etmek için harcıyor.

Oldukça yardımsever olan Ben Cohen, günün her boş vaktini insanlara faydalı olabilecek hayır işlerine adamış durumda.

 

Janice Bryant Howaryd

Janice Bryant Howaryd

Afroamerikan iş kadınları içerisinde yer alan Janice Bryant Howaryd, her türlü zorlu görevi alarak başarılı bir şekilde tamamlamış durumda. 1978 yılında tamamen tek başına kurduğu Act 1 Group bugün 17,000 ofise sahip durumda.

Dünya üzerinde 1 milyar gelir seviyesini aşmış ilk kadın girişimci olan Howaryd, gününün büyük bir kısmını girişimcilere destek vermek için harcıyor.

Bill Gates

Bill Gates

Dünyanın en başarılı 5 girişimcisi içerisinde adını tarihin altın sayfalarına yazdıran Bill Gates, araştırmacı tipini hiçbir zaman kaybetmedi. İlk bilgisayar programı henüz 13 yaşında iken yazan Gates, eğitim gördüğü Harward üniversitesini yarıda bırakarak Microsoft şirketini kurdu.

Microsoft, bugün dünyanın en değerli şirketi olarak gösterilmekte.

 

Ferran Adria

Ferran Adria

Kendisini daima aynı anda birçok iş dalında başarılı görmek isteyen Ferran Adria, Dünyanın en başarılı 5 girişimcisi listelerinde uzun bir süredir yer bulmakta. Moleküler Gastronomi alanının yaratıcıları arasında yer alan Adria, profesyonel bir şef. Sahip olduğu restoran zincirleri sayesinde bugün oldukça güzel bir servete sahip durumda.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

TicaretEhli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!